13 Nisan 2012 Cuma

Dinimiz Amin.


Soru: Hocam, ben erkeğim ve başka bir erkeği seviyorum.
Cevap: Olmaz!! erkeksen kadın seveceksin! Günah.

Soru: Ama hocam elimde değil, o yanımda olduğunda mutlu oluyorum.
Cevap: Olmaz!! Arkadaş olarak mutlu ol. Sakın dokunma! Günah.

Soru: Ama hocam elimde değil, o dokunduğunda ben artık ben olmuyorum. Sanki parçalarıma ayrılıp tekrar birleşiyorum. Titriyorum.
Cevap: Olmaz!! Hastasın sen tedavi olman lazım! Günah.

Soru: Ama hocam elimde değil, seviyorum. Nefret değil, öfke değil, şiddet değil, Hor görme değil, sevgi bu, aşk bu, mutluluk bu. Neden günah?
Cevap: Olmaz!! aşk değil o, sevgi değil hastalık, sapkınlık, düzensizlik! Günah.

Soru: Peki hocam, 78 yaşında bir hocanın, daha oyuncaklarıyla oynayan 13 yaşında küçücük bir kızla annesinin de zoruyla ilişkiye girmesi sapkınlık değil, yoksula ve fakire yardım adı altında camilerde, derneklerde toplanan paraların şirketlere aktarılması düzensizlik değil, 11-17 yaş arası kızlarını imam nikahıyla evlendirip, doğumları sırasında ceza almamak için hastaneye götürmeyen ve hem kızlarını hem doğmamış torunlarını öldüren babalar hasta değil de ben mi hastayım? ben mi sapkınım? ben mi düzensizim?
Cevap: .......

     Hacının hocanın sözünden çıkmayan ve o sözlere taparcasına riayet eden insanlarımız oldukça, toplum tarafından kabullenmemiz günah. Ki kabul etmeyen toplum, yukarıdaki gibi daha nice cevapsız sorunun kahramanlarından oluşuyorsa kabul etmesin zaten beni. Ben farklı olayım. Ben anormal olayım. Ben "İnsanlar ne der?" korkusuyla sevmediğim bir kadınla evlenip, onu başka erkeklerle aldatmayı günah olarak göreyim. O kadının çaresizce evde beni bekleyecek olmasını haram olarak göreyim. Çocuğumun "Madem eşcinseldin annemle neden evlendin?" sorusuna cevap verememeyi hastalık göreyim efenim. Saygılar.


İşte bazı sözler;

Prof. Dr. Süleyman Ateş
SORU: İslâm dini, eşcinsellere nasıl bakıyor? Bu insanlar gerçekten cehennemlik mi? Bu eğilim onların genlerinde mi var?
CEVAP: Kur'ân'da erkek erkeğe ve kadın kadına eşcinsellikten söz edilir. Her ikisi de haramdır. Bunu yapanlar büyük günah işlemiş olurlar. Eşcinselliğe aşırı tutkun olan Lut kavmi, bu yüzden bir felâketle helak edilmiştir. Kur'ânda onların büyük bir depremle ve başlarına yağan lavlarla helak edilişleri, ibret için anlatılmaktadır.
Eşcinsellik büyük günah olmakla beraber Allah, günahtan dönen herkesin tevbesini kabul edip, dilerse günahını bağışlar. O, kendisine yönelen, özür dileyip tevbe eden her kulunu bağışlar. Elbette eşcinseller de insandır. Zaten insan olmasalar sorumlu da olmazlar. Ama yaptıkları, bütün dinlerde büyük günah kabul edilen bir eylemdir. Çünkü bu, doğaya aykırıdır. Kadın - erkek ilişkisinin temel nedeni, neslin devamıdır. Eşcinsellik yaygınlaşırsa nesil devam eder mi?

"Genlerinde bu eğilim varsa" diyorsunuz. Olabilir ama insan, güzel düşüncelerle bu eğilimini baskılayabilir. Düşüncesini üstün şeylere yöneltebilir. İnsanın doğasında harama, çalmaya ve şehvete de eğilim vardır. Ama insan aklını kullanarak, Allah'ın yasaklarını düşünerek bu kötü eğilimini engelleyip iyiye yönlendirir. İşte insanın değeri de kötü eğilimlerini güzel yönlere kanalize ede-bilmesindedir.

Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı
Soru: Hocam, ben evli ve çocuğu olan birisiyim ama sıkılarak söylüyorum eşcinselim. İnançlı birisiyim. Bu ilaçla tedavi edilecek bir durum değil. Ne yapmalıyım?
Cevap: Madem inançlısın, bu inancının seni tedavi etmesi lazım. Bu sabır işidir, sabredio bu sorunun üstesinden gelmen gerekir.

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz
Soru: İslam dininin eşcinselliğe bakışı nedir?
Cevap: Bir ayet - i kerimede "Hanımlarınız sizin için bir tarla gibidir. Ekininizi dilediğiniz gibi ekiniz" şeklinde bir ifade yer alır. Burada ekin, çocuk yetiştirmektir. Dolayısıyla, ‘Doğum için cinsel ilişkiye girin ama bu şartla nasıl dilerseniz öyle yapın’ denmektedir. Yine 'Lut' suresinde erkekler arası ilişkileri kınayan ve yasaklayan ayet - i kerimeler vardır. Buna bağlı olarak, o türlü ilişkinin adı, din literatüründe 'lutilik' ve 'livata'dır. Sonuçta İslamiyet, karşı cinsler arasında cinsel ilişkiyi esas alır. Eşcinsel ilişkileri yasaklar. Çünkü İslamiyet, tabiat kanunlarını dikkate alan fıtri bir dindir.  

8 yorum:

 1. hani dönüp dolaşıp olay hep lut kavmine geliyo. ben açıkçası ne olduğunu bilmiyorum ilgilenmiyorum ama ortada erkek erkeğe bi ilişki var diyip de helak edildiler lafı bana çok inandırıcı gelmiyo. dini inanç sorgulaması mı dersiniz kendi düşüncesi mi dersiniz bilmem ama yani karşımdakini incitmediğim sürece bence sevmek ve eşcinsellik günah olamaz!

  YanıtlaSil
 2. böyle konsumalarda hep aklıma su örnek geliyor; hani bir kadın varmıs hergun atlamadan butun namazlarını kılarmıs orucunu tutarmıs. ama mahallede arkasından laf söylemediği adam yokmus. bir de baska kadın varmıs hiç bir dini avzifesini yerine getirmezmiş ama mahalleli onu tanımlarken melek gibi kadın dermiş . hangisi cennete gitmiş tabikide içi temiz olan.


  yaaa açıkçası aslancık bazen kızo bana ama din ile çok gfazla alakam yok benim. her zmn iyi insan olmanın her şeyden önce geldiğini savundum. herşeyinsanın içinde bitiyo. kim olursa olsun içi temizse ona göre bir hayatı olur. bırak öteki dünyayı bu dünyada gösteriyo kendini zaten her şey ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet eve su basmalar hirsiz girmeler sen baya iyi bi insanmissin be kanks o zmn :)

   Sil
 3. Bir kere eşcinsellik konusu olmasa dahi dini öğrenmek için o alimlerden uzak duracaksın. Onların o dar düşünce kalıpları ile din ancak 1400 yıl öncesinde kalır. Günümüze, günümüz meselelerine hitap edemez. Çünkü yaptıkları kolaycılık. Düşünmeden, sorgulamadan düz mantık tekrarlamak 1400 yıllık sözleri. Sanki papağanlar. Adamlar güya Allah da, kişiyi, onun özelliklerini, yaşadıklarını, hissettiklerini vs vs vs dikkate almadan hüküm kesebiliyorlar.

  YanıtlaSil
 4. Acemi prof'a katılıyorum... eğer dini anlamak istiyorsan ilk önce içine bakmalısın.. din senin mutlu mesut ve huzur içinde yaşayabileceğein sosyal bir toplum vadediyor. Huzurlu ve sağlıklı bireyler vadediyor.. Kendiyle yüzleşememiş, yüzleşmek yerine üsütünü örtmüş ve bu çalkantılar içinde etrafına saldıran tipler değil..

  Yukarıda ki alimler nedense insanın kendiyle yüzleşmesini yasaklıyorlar..Ya dine aykırı bir şey çıkarsa diye korkuyorlar :)

  Kendi hür fikriyle dini birleştirmekten korkan insanların yorumalarından çıkarımlar yapmak yine o tabulu hayata sokacaktır seni.. Tabular yıkılmadan gerçekler ortaya çıkmaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onların aldığı eğitimde öyle konular var ki, akıllara zarar: Bir kuyuya necaset (pislik) bulaşsa kaç kova sudan sonra o kuyudaki su temiz kabul edilir ve abdest alınabilir veya su bulamayıp abdesti teyemmüm ile alırsan hangi durumlarda bu teyemmüm bozulur. Ya Allah aşkına şimdilerde kuyu nerde, su bulamayıp teyemmüm yapmak nerde?

   Sil
 5. herkes iyi guzel diyorda sahsen ben inancli biriyim ve escinselligin gunah oldugunu kabul ediyorum keza alkolunde. Alkol neden gunah sahsi fikrimce agziyle degil gotuyle icenler isin bokunu cikartmis saga sola satasmis ona buna tecavuz etmis vs vs... ama ben edebimle keyif icin iciyorsam alkol aldiktan sonra araba kullanmiyorsam ne kimseye nede vucut sagligima bir zarar vermiyorsa bence burda bi sorun yok mahser gunu neden alkol aldin diye hesap sorulursa derim ki keyif icin aldim ancak hicbir yanlis yapmadim yinede ama ben gunah dedim neden ictin denirse nefsime hakim olamadim cezam neyse hazirim derim ve cok buyuk bir cezam olacagini zannetmiyorum. escinsellikte ayni boyle benim gozumde barlarda goruyorum adamlar tuvalete kapaniyor caktirmadan masa alti saksolari kuytu tenha sokaklarda yerler prezervatif dolu bunlar yanlis seyler sen tek esli bir sekilde efendiligini bozmadan yasiyorsan gun gelipte mahserde neden escinsel iliskiye girdin yasakti dendiginde Allahim sen bana bu duyguyu vermissin ben nefsime hakim olamadim asik oldum ve sadece sevdim aldatmadim zina yapmadim( yani mantik olarak ) eger ki bu yasakti diye cezalandiracaksan ben hazirim ama ben sadece sevdim dedigim anneden bile sefkatli olan Allahin beni cehennemin yedi kat altina atacagini zannetmiyorum bi bronzlasip cikarim en fazla

  YanıtlaSil
 6. bu sıkıntıyı yıllar önce hissettiğimde kendimi çok yalnız hissetmiştim. oysa şimdi ne güzel paylaşıp gerçekliği her açıdan değerlendiren genç zihinler var. dini kimlik sadece kendi sahası içinde değerlendirilir. diğer dinlere dahi saygı ile bakar, bakmalı. milli kimlikler kendi içinde değerlendirilir. keza diğer milli kimliklerle yapacağı tek şey konuşmak ve hayatı kolaylaştırmak için paylaşmak olabilir ve olmalı. cinsel kimliklerin hepsi de ancak saygı ile bahis konusu edilebilir ve edilmeli. sevgiyi paylaşmak, paylaşılan sevgilere saygı duymak insaniyettir.

  böyle bir medeniyeti çok arzu ediyorum. lakin bu seviyeyi bekleyip bulamayınca Allahtan kırılmak gücenmek ve islamdan elini gevşetmek sadece beni öbür tarafta güçsüz düşürür, tam hakka, Allaha yakın olmaya, dinlenilmeye ihtiyacı olduğu anda, haksız durumda olmak çok kötü bir durum. bu sebeple elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve blogumda makaleler yayınlıyorum.

  YanıtlaSil